Moto pneu Dunlop Geomax MX53 120 /90 - 19 66M TT | e-shop pneu-moto.sk
Moto pneu Dunlop Geomax MX53 120 /90 - 19 66M TT v nabídce na pneu-moto.sk

Dunlop Geomax MX53

Vyber rozmer

Dunlop Geomax MX53

Dunlop Geomax MX53 - Víťaziť na rozmanitejším teréne

    Veľmi vysoká výkonnosť na širšej škále rôznych terénnych podmienok ako v prípade predchádzajúcich pneumatík MX52.
    Navrhnuté pre udupaný povrch sa skvelým záberom v stredne ťažkých podmienkach.
    Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré vyhrávajú preteky MXGP a supercross.


Lepšie absorpcie nárazov a nižšiu hmotnosť: úplne nová konštrukcia

Konštrukcia kostry pneumatík zahŕňa pokročilé riešenie pätky značky Dunlop - Advanced Apex Design. Práve to je jedným z tajomstiev úspechu MX33, pretože ponúka vynikajúcu úroveň absorpcie nárazov, stabilný tuhosť bočnice a hladšiu jazdu, ktorá jazdcovi prináša pocit pevnejšia kontroly. A čo je obzvlášť dôležité, toto všetko zvláda bez toho, aby akokoľvek zvyšovala hmotnosť pneumatiky.

Záber, odolnosť a sebadôvera: revolučný dezén behúňa

Testy spoločnosti Dunlop preukázali pokrok vo výkonnosti pneumatík MX52 na tvrdom teréne, ale ešte väčší nárast zistili na stredne tvrdom povrchu. To je čiastočne dané úplne novým dezénom behúňa.

Dezén podkovovitého tvaru na predných pneumatikách ponúka lepšie brzdné vlastnosti, pretože sa jeho pazúrovité bloky do tvrdého terénu viac zarývajú. Bloky sú navyše o
1 milimeter vyššie ako u predchádzajúcej generácie. To by sa normálne prejavilo na strate stabilite, ale Dunlop medzi blokmi pridal spojníkmi, čím pneumatikám zabezpečil stabilnú výkonnosť a vyššiu odolnosť.

Zadné pneumatiky majú výrazné, nepravidelne rozmiestnené dvojica blokov. Zaručujú silný záber a lepšiu akceleráciu - čo je kruciální pre čo najrýchlejší odchod zo štartového poľa! Rozostupy medzi blokmi Dunlop optimalizoval tak, aby zabezpečili záber na mäkším teréne, ale súčasne si udržali výkonnosť aj na pevnejšom, utlačená povrchu. Luca Andreoni k tomu uviedol: "Cieľ všestrannejšie výkonnosti zostal rovnaký aj pre pneumatiky MX53. Vieme, že podmienky sa môžu meniť okruh od okruhu, a dokonca zákrutu od zákruty, preto stále staviame na víťaznej filozofii našich pneumatík MX33 - výkonnosti na špičkovej úrovni v čo najširšom rozsahu. "

V záujme väčšej sebaistoty jazdcov pri rôznych stupňoch náklone dovoľuje patentovaná technológia značky Dunlop - Progressive Cornering Block - možnosť ohybu každého jednotlivého bloku. Výsledkom je väčší počet záberových hrán pri vysokom zaťažení v zákrutách.

Nová zmes - pevnosť a odolnosť

Úsilie o zvýšenie všestrannosti pneumatík MX53 si vyžiadalo aj vývoj úplne iné zmesi ako u MX52. Pokročilý mix rôznych zmesí obsahuje vysoký počet molekulárnych častíc polyméru a prináša výsledkom väčšiu pevnosť, a teda aj vyššiu životnosť vďaka zvýšením odolnosti voči strihu.

Diskusia a otázky k produktu Dunlop Geomax MX53 Vložiť nový
Zatím nikto nediskutuje, zmení sa?

Napsat recenzi

Recenze můžou psát pouze přihlášení zákazníci a ti kteří zboží zakoupili.